A K T U A L I T Y    Š D

AKTUALITY ŠKOLNÍ DRUŽINY

Čtvrteční odpoledne 23. května ve školní družině patřilo sportovním aktivitám. Pro děti, jejich rodiče a blízké byla připravena stanoviště s nejrůznějšími sportovními i pohybovými aktivitami a hrami. Děti i dospělé velmi zaujala tradiční, avšak v současnosti téměř zapomenutá dětská hra "cvrnkání kuliček". Velkému zájmu se těšila i finská hra...

V minulém týdnu jsme se s dětmi z družiny zapojili do celonárodní akce s názvem "Ukliďme Česko". Vybaveni patřičnými pomůckami jsme se vydali spolu s dětmi uklízet a sbírat odpadky v okolí naší školy. Sbírali jsme před školou, u fary a podél jejího plotu, dále pak kolem cesty od školy do Orlovny - podél potoka. Největší nepořádek byl v...

Nový rok ve školní družině jsme s dětmi zahájili v duchu tradic. Děti nám povyprávěly, co vědí o třech králích i darech, které Ježíškovi přinesli. Vánoční příběh jsme si také přečetli a zvídavost děti přivedla k zjištění co je Myrha a že byla ve starověku ceněna nad zlato. Počasí nám přálo, a tak si děti užily zimní radovánky se sněhem....

Ve čtvrtek 7. března 2024 proběhla v prostorách jídelny základní školy Moutnice již tradiční výstava projektu Recyklohraní. Děti z odpadového materiálu vyrábí nejrůznější objekty už řadu let. Snažíme se děti směřovat k jednomu až dvěma hlavním tématům a další výrobky vychází ze spontánní inspirace dětí.

V měsíci listopadu jsme se s dětmi ve školní družině samozřejmě věnovali přírodninám, které v tomto ročním období hrají všemi barvami a je tak ideálním materiálem pro tvořivé činnosti. Vyrobili jsme si skřítka Podzimníčka či domeček pro zvířátka (barevné listy děti dotvořily dle své představivosti do podoby divokých zvířátek z našich lesů a polí).

Kroužek vystoupil 17. 6. s jarním pásmem na Slavnosti vína v Moutnicích. Děti si pod vedením paní učitelky Darmovzalové a paní ředitelky Emmerové připravily národopisné hry, písničky a tance. Vystoupily v krásných zapůjčených krojích – děkujeme kroužku Kanava ze Židlochovic. Pásmo se vydařilo: zazněly písničky Maličká su, Išla Marína a na závěr pro...

Dne 3.5. 2023 proběhlo sportovní odpoledne s účastí rodičů, které jsme si užili jako jinak fotbalovým zápasem a různými štafetovými soutěžemi. Děkujeme všem za hezky strávený čas.

Rádi bychom Vás s dětmi ze školní družiny pozvali na SPORTOVNÍ ODPOLEDNE S RODIČI, které se bude konat 3. 5. 2023 od 15:30 do 17:00 na zahradě Základní školy Moutnice.