A K T U A L I T Y    M Š

AKTUALITY MATEŘSKÉ ŠKOLY

Žáci základní školy se pustili do náročného úkolu - ukázat, co všechno umíme, na co máme talent. Takže se vystřídalo několik skupin, které se zaměřily na témata a dovednosti, které je baví. Na pódiu se předvedly tyto skupiny: parkour, boomwhackery, recitátoři, lidové tance, mažoretky, gymnastky, English speakers, fotbalisté, baletky. Celý program...

Čtvrteční odpočinek mívají děti v mateřské škole zpestřený čtením žáků čtvrtých a pátých tříd. Děti ze ZŠ střídavě navštěvují jak třídu Berušek, tak třídu Krtků. Děti se na čtení vždy velice těší.

Jelikož čeká naše předškoláky velký den a to Zápis do ZŠ, navštívili jsme děti v první třídě a společně jsme si užili spoustu zábavy ve čtyřech Centrech Aktivit.

Týden před velikonocemi jsme barvili vajíčka, tvořili ozdoby z modelovací hmoty, kterými jsme přispěli k velikonoční výzdobě u Zásilkovny.

Divadlo Šumafuk nás navštívilo s krásnou, výpravnou pohádkou o podivuhodném stromě a o skryté síle v každém z nás. Příběh byl o velkém starém stromě s hlubokými kořeny a větvemi s dlouhými až k oblakům. Ale všemu by mohlo být konec, protože se blížil nebezpečný Žrout, kterému nebylo nic svaté.

Také jsme navštívili místní hasičku. Kterou nás provedl pan Pavel Novotný. Ukázal nám nové zásahové vozidlo a vybavení aut, šatny, hasičskou výzbroj. A vyzkoušeli jsme si jak přenést raněného.

Na konci února nás navštívily animátorky s edukativními pohádkami. Děti ze třídy Berušek absolvovaly pohádku "O pejskovi a kočičce". Pejsek s kočičkou dětem vysvětlili, jak je důležité se zdravě stravovat. Krtečkům zas Popelka ukázala, jak se máme správně chovat k lidem v našem okolí, aby nikdo nebyl smutný.

V únoru jsme marně čekali na sněhovou nadílku, abychom si s dětmi mohli vyzkoušet zimní sporty. Sníh stále nepřicházel, tak jsme se rozhodli uspořádat "Zimní Olympiádu" v orlovně. Děti si mohly vyzkoušet biatlon, krasobruslení, boby i hokej. Dopoledne jsme si všichni parádně užili.

BOB A BOBEK

13.02.2024

Dne 13. 2. 2024 náš v MŠ navštívili Králíci z klobouku, které vyčaroval kouzelník Pokuston. Ten si v samém shonu ani nevšiml, že kouzelnický klobouk ztratil. A tak se Bob a Bobek vydali do světa a zažívali velká dobrodružství. Představení bylo kouzelné a všem se nám moc líbilo.