Podzimní činnost družiny

21.11.2023

V měsíci listopadu jsme se s dětmi ve školní družině samozřejmě věnovali přírodninám, které v tomto ročním období hrají všemi barvami a je tak ideálním materiálem pro tvořivé činnosti. Vyrobili jsme si skřítka Podzimníčka či domeček pro zvířátka (barevné listy děti dotvořily dle své představivosti do podoby divokých zvířátek z našich lesů a polí).

Nevynechali jsme ani legendu o Sv. Martinovi. Seznámili jsme se také s tradicemi a pranostikami, spojenými s Martinem, a společně jsme si vyrobili husu a zasněženou krajinu plnou Martinových bílých koní.

V listopadu jsme se ale soustředili především na výrobu a zpracování různých materiálů (dřevěné výrobky, textil, plast či železo). Záměrem vychovatelů bylo poukázat na rozdíly ve zpracování materiálů v minulosti a současnosti, ale také poukázat na současný nešetrný trend konzumní společnosti, která se obklopuje výrobky ve větší míře, než je nezbytné (šatník, hračky, jídlo atd.).

Následně si děti z přinesených starých triček vyráběly nákupní tašky a dohodli jsme se na výměnné akci pod anglickým termínem "Swap" hraček, který proběhne ke konci měsíce. Taky jsme se vrhli do výroby svícínků ze zavařovacích sklenic polepených barevnými listy, abychom při Adventním tvoření v ZŠ mohli dotvořit atmosféru začínajících svátků. Nebudeme ale více prozrazovat a budeme se na vás těšit 1. 12. 2023 na Adventním tvoření v ZŠ.