A K T U A L I T Y    Z Š

AKTUALITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Nabídka pracovního místa učitelky/učitele

Základní škola a mateřská škola Moutnice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na pozici učitelka/ učitel.

Do naší malotřídní školy hledáme pro školní rok 2024/2025 zaměstnance na plný úvazek na pozici učitelka/ učitel. Nabízíme práci v pohodovém kolektivu, který s dětmi rozvíjí všestranné dovednosti. Svoje nabídky můžete posílat na e-mail reditelna@skolamoutnice.cz.

Den dětí

31.05.2024

V pátek 31.5. 2024 jsme společně s dětmi oslavili Den dětí. Putování Moutnicemi a blízkým okolím po stopách kocoura Alfréda a myšáka Kvída se vydařilo!

Děti z dramatického kroužku předvedly na školním dvoře své představení "Den kdy voskovky řekly dost!". Originálně a tvořivě zpracovaly literární předlohu Drew Daywalta a zpříjemnili celé škole všední dopoledne.

Dne 29.5. si třeťáci pěšky vyšli na výlet do Těšan. Cílem bylo fotbalové hřiště, kde si všichni opekli na svačinku špekáčky, zahráli sportovní i deskové hry a užili si za krásného počasí společné zábavné dopoledne.

Ve čtvrtek 23. 5. jsme jeli reprezentovat školu do Boleradic, kde se v budově divadla uskutečnil další ročník recitačně- dramatické soutěže. Všichni zástupce si vedli velmi dobře, získali pěkná umístění a krásné odměny. Nejlépe si vedla Ema Hrdá, která ve své kategorii obsadila 2. místo. A líbila se také naše dramatická skupina s pohádkou Gruffalo...

V úterý 21. 5. se v Újezdu u Brna uskutečnil 15.ročník Ekoolympiády. Naši žáci se na něj vrátili po dlouhých letech.

Ve středu 15.5. školní Ekotým uspořádal na zahradě první "testovací" ročník Swapu, neboli výměnného bazárku. A bylo z čeho vybírat, sešlo se spoustu oblečení, hraček, knih i dalších pěkných a užitečných věcí. Kromě zkoušení a vybírání z pestré nabídky si děti užívaly tvoření květináčů z pet lahví a testování dobrot uvařených a upečených z...

V úterý 14.5.2024 žáci 2. - 5. ročníku zúčastnili v ZOO Brno soutěže Zlatý list, která je určena pro žáky ZŠ, kteří mají zájem o přírodu. Je to soutěž kolektivů, soutěží šestičlenná družstva rozdělená na dvě tříčlenné hlídky. Soutěžní kategorie jsou nejmladší žáci (1. - 3. ročník), mladší žáci (4. – 6. ročník), starší žáci (7. – 9. ročník). V...

Žáci základní školy se pustili do náročného úkolu - ukázat, co všechno umíme, na co máme talent. Takže se vystřídalo několik skupin, které se zaměřily na témata a dovednosti, které je baví. Na pódiu se předvedly tyto skupiny: parkour, boomwhackery, recitátoři, lidové tance, mažoretky, gymnastky, English speakers, fotbalisté, baletky. Celý program...