A K T U A L I T Y    Z Š

AKTUALITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ve čtvrtek 12.1.2023 odjela děvčata ze 3. a 5. třídy reprezentovat ZŠ Moutnice na florbalový turnaj ČEPS Cup do Brna. Děvčata v listopadu odehrála okresní finále ČEPS Cup, kde skončila na 1. postupovém místě. A teď v lednu odjela na krajské finále ČEPS Cup, kde postoupila mezi nejlepších 10 týmu v kraji. Děvčata odehrála 6 zápasů a skončila na...

Navštívili jsme Strahovský klášter, výstavu k Libuši Šafránkové, Petřínskou rozhlednu, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta a vánoční trhy.

Z napadlého sněhu měly bezpochyby největší radost děti. Podívejte se, jak si sníh užívaly...

V pátek 16. 12. se sešli děti a žáci naší školy se svými učitelkami pod vánočně vyzdobeným smrkem u hasičky. Pro přítomné hosty si připravili pěkný program, během kterého se stromek rozzářil jasným světlem. A stejně tak zářily i oči diváků z radosti nad dojemnými básničkami a krásnými koledami účinkujících. Program se opravdu vydařil, děti vše...

V pátek proběhne na prostranství u hasičárny slavnostní rozsvícení vánočního stromu.
Při této příležitosti připravují své vystoupení všichni žáci - jak z mateřské tak i základní školy, letos na téma: Babičko vyprávěj, jak to bývalo dřív.
Po vystoupení vám v rámci vánočního jarmarku nabídneme výrobky dětí, které si pro vás připravily.
Těšíme se na...

Během středeční výuky 30.11.2022 si žáci z 3. - 5. ročníku vyzkoušeli sestavení rodinného rozpočtu (nákup nemovitosti, hypotéky, auta, pojištění, energií, provoz domácnosti).

V pondělí 28. 11. jsme uzavřeli projekt, ve kterém jsme se učili o energiích. Závěrem jsme přemýšleli o tom, jaké to bylo žít bez některých technických vynálezů a také o tom, že šetrnost a neplýtvání bychom se měli rychle znovu naučit, protože některé zdroje nejsou nekonečné.