A K T U A L I T Y    Z Š

AKTUALITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Masopust 2024

13.02.2024

Letošní masopustní průvod Moutnicemi se konal v sobotu 10. 2. 2024. Odpoledne se k němu připojili i žáci a zaměstnanci školy. Za zvuků hramoniky, kytary i jiného rozpustilého rachocení jsme společně dorazili do místní Orlovny, kde děti vystoupily se svým krátkým pásmem a zatančily šavlový tanec. Následovalo odpoledne plné dobrot, smíchu, tance a...

Chtěli bychom Vás srdečně pozvat do masopustního průvodu, který se bude konat v sobotu 10. 2. 2024.
Sejdeme se v tradičních maskách v 13.50 hodin před školou. Ve 14.00 hodin se připojíme k průvodu masek. Průvod bude zakončen v Orlovně, kde děti vystoupí se svým masopustním pásmem.

Po předání pololetního vysvědčení jsme se letos s děmi vydali na výlet do Rajhradu u Brna. Odměnou za půl roku snažení byla pro děti návštěva interaktivního programu v Památníku písemnictví v Rajhradě. Navštívili jsem výstavu s betlémářskou tematikou Pod křídly andělů, jejíž součástí byla i andělská herna. Potom jsme si prohlédli část...

Vyhlášení výsledků letošní soutěže Jižní Morava čte proběhlo 31. 1. 2024. Děti soutěžily ve dvou kategoriích - výtvarné a literární - kdy psaly poezii nebo prózu. Všechny děti získaly diplom za účast a nejúspěšnější z nich i věcné ceny. Všem moc gratulujeme.

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 za námi do školy přijel pan spisovatel Josef Beneš. Děti absolvovaly besedu, spojenou s autorským čtením. Během besedy žáci shlédli film o výrobě knihy Meďan a Koumen na zatopené planetě. Ve filmu bylo zachyceno mnoho činností výroby knihy, od tisku až po závěrečnou kompletaci knížky. Velice zajímavé bylo i krátké video o...

V úterý 16.1. jsme s mladšími žáky naší školy navštívili divadlo Polárka. Tentokrát jsme se však nebyli podívat jen na divadelní představení, ale zúčastnili jsme se také připraveného workshopu. Poetické představení s názvem "Co by kdyby…", inspirované knihou Daisy Mrázkové, se nejen dětem velmi líbilo. Zavedlo nás do podmořských hlubin, proletěli...

Žáci 4. + 5. ročníku navštívili 16, ledna výstavu Součty a rozdíly v Domě umění města Brna. Zde se seznámili s díly autorů Garyho Hilla, Steiny a Woodyho Vašulkových. Tato díla objevovala vztah mezi zvukovým záznamem a obrazem – častěji videozáznamem.

V rámci projektové výuky se ve čtvrtek 11.1. 2024 seznámili žáci 3. - 5. ročníku se stavebnicí BOFFIN. Ve skupinách vytvářeli vlastní modely. Prací se stavebnicí se žáci seznámili s elektrickou energií včetně energie zelené.

PF 2024

23.12.2023

Poklidné Vánoce a mnoho úspěchů v roce 2024 přeje Základní škola Moutnice