A K T U A L I T Y    Z Š

AKTUALITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

ZÁPIS DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Základní škola vás zve k zápisu k povinné školní docházce do naší školy. Zápis se bude konat dne 3. 4. 2023 od 16.00 formou společného setkání a aktivit, při kterých si děti vyzkouší školní připravenost. Veškeré informace naleznete v přiloženém souboru. Dalšími přílohami jsou žádost o přijetí a žádost o odklad. 

Prezentace naší školy

V přiložené prezentaci se dozvíte bližší informace o naší škole

Z napadlého sněhu měly bezpochyby největší radost děti. Podívejte se, jak si sníh užívaly...

V pátek 16. 12. se sešli děti a žáci naší školy se svými učitelkami pod vánočně vyzdobeným smrkem u hasičky. Pro přítomné hosty si připravili pěkný program, během kterého se stromek rozzářil jasným světlem. A stejně tak zářily i oči diváků z radosti nad dojemnými básničkami a krásnými koledami účinkujících. Program se opravdu vydařil, děti vše...

V pátek proběhne na prostranství u hasičárny slavnostní rozsvícení vánočního stromu.
Při této příležitosti připravují své vystoupení všichni žáci - jak z mateřské tak i základní školy, letos na téma: Babičko vyprávěj, jak to bývalo dřív.
Po vystoupení vám v rámci vánočního jarmarku nabídneme výrobky dětí, které si pro vás připravily.
Těšíme se na...

Během středeční výuky 30.11.2022 si žáci z 3. - 5. ročníku vyzkoušeli sestavení rodinného rozpočtu (nákup nemovitosti, hypotéky, auta, pojištění, energií, provoz domácnosti).

V pondělí 28. 11. jsme uzavřeli projekt, ve kterém jsme se učili o energiích. Závěrem jsme přemýšleli o tom, jaké to bylo žít bez některých technických vynálezů a také o tom, že šetrnost a neplýtvání bychom se měli rychle znovu naučit, protože některé zdroje nejsou nekonečné.

Tradičního sázení stromků a jejich obnovy se v pátek 25. 11, zúčastnili děti z mateřské školy i žáci základní školy. Počasí nám přálo, pod vedením pana Formánka jsme tentokrát vysadili desítku ovocných stromů a keřů.

Ve středu se u nás ve škole zastavila v polední pauze paní Žáčková, aby nás pozvala na prohlídku Betléma ze sena, který budeme moci vidět již brzy před Zásilkovnou. Zároveň dětem ukázala, jak se může ze slámy krásně tvořit. Děkujeme za pěkné chvíle a inspiraci!