A K T U A L I T Y    Z Š

AKTUALITY ZÁKLADNÍ ŠKOLY

ZÁPIS DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Základní škola vás zve k zápisu k povinné školní docházce do naší školy. Zápis se bude konat dne 3. 4. 2023 od 16.00 formou společného setkání a aktivit, při kterých si děti vyzkouší školní připravenost. Veškeré informace naleznete v přiloženém souboru. Dalšími přílohami jsou žádost o přijetí a žádost o odklad. 

Prezentace naší školy

V přiložené prezentaci se dozvíte bližší informace o naší škole

V týdnu od 13. 2. propuklo v základní škole masopustní veselí. Každá třída si připravovala masky inspirované tradičními motivy. O nich nám vyprávěl pan etnograf Kuča. Učili jsme se básničky i písničky, dokonce i dva tance: šavlový a proplétanou. Vyrobili jsme si a usmažili boží milosti - a samozřejmě také snědli, mňam! To bylo na Tučný čtvrtek. V...

V zimním období se nám stýská po vycházkách, po zvířátkách a vůbec po zeleni. Proto jsme si pozvali paní Rýparovou z Rezekvítku, která nám pro dvě skupiny žáků připravila výukový program o lese. Mladší děti měly program Lesobádání, pro starší byl připraven program Jak fungují stromy. Moc jsme si to užili a dověděli se spoustu informací.

Před masopustem se vždy věnujeme místním tradicím a zvykům. Letos za námi přijel pan Mgr. Jan Kuča, etnograf. Vyprávěl nám o tradicích masek a průvodů v době zimní a jarní. Také o tom, proč a jak tyto tradice vznikaly a jaký význam měly různé masky.

Žáci 5.ročníku vyrazili na tradiční soutěž páťáků, kterou pořádá gymnázium Klobouky u Brna. Soutěž ve všeobecných znalostech a dovednostech nesla podtitul Máme rádi Česko. Účastnilo se 8 tříčlenných družstev. Naši žáci byli výborně připraveni a skončili na krásném 3. místě. Tříčlenné družstvo Míša Žáková , Tonda Vymazal a Sally Al Kenany...

V úterý 31.1. děti oslavily pololetní vysvědčení výletem do brněnského vědecko-zábavního centra VIDA, kde byly pro ně připravené speciální vzdělávací programy. Žáci 1. a 2. ročníku si užili čarování s barvami, zatímco 3.- 5. třída zkoumala svět čočkou mikroskopu. Po programech si všichni společně vyzkoušeli různé pokusy a atrakce ve společných...

Ve čtvrtek 12.1.2023 odjela děvčata ze 3. a 5. třídy reprezentovat ZŠ Moutnice na florbalový turnaj ČEPS Cup do Brna. Děvčata v listopadu odehrála okresní finále ČEPS Cup, kde skončila na 1. postupovém místě. A teď v lednu odjela na krajské finále ČEPS Cup, kde postoupila mezi nejlepších 10 týmu v kraji. Děvčata odehrála 6 zápasů a skončila na...

Navštívili jsme Strahovský klášter, výstavu k Libuši Šafránkové, Petřínskou rozhlednu, Pražský hrad, katedrálu sv. Víta a vánoční trhy.