Š K O L A

Mateřská škola

Mateřská škola (MŠ) v Moutnicích je malou venkovskou školkou. Budova se nachází přímo u frekventované hlavní komunikace směr Brno - Hodonín v řadové zástavbě. Děti mají k dispozici 2 třídy s hernami, sociálním zařízením a šatnou s kapacitou 48 dětí.

Součástí budovy je dvorní trakt, ve kterém je školní kuchyně. Zde se připravuje jídlo nejen
pro děti z mateřské školy, ale i pro děti ze základní školy.

Na budovu MŠ bezprostředně navazuje rozlehlá zatravněná školní zahrada, která je vybavena dřevěným hracím komplexem. Zahradu využíváme především v teplých měsících roku. Zde je nám nejlépe, protože je opravdu krásná.

Rádi chodíme na výlety do přírody, a i když příroda kolem vesnice je typickou zemědělskou krajinou, vždy v ní nacházíme nová kouzla a překvapení.

Základní škola

V základní škole, která je malotřídní, se v roce 2019/2020 bude setkávat ve 4 třídách a 5 ročnících celkem 59 dětí. V budově školy najdete v přízemí učebnu 2.ročníku, školní družinu a další učebnu, která nyní slouží školní družině, zejména v ranních hodinách. Je zde také kabinet a hlavně prostorná školní jídelna s kuchyní - výdejnou obědů. Na mezipatře můžete navštívit pedagogy v jejich sborovně a také paní ředitelku s hospodářkou - v místnosti za sborovnou. V prvním patře jsou umístěny tři učebny, vybavené počítači i interaktivními tabulemi.

Za školou je prostorný školní dvůr s hřištěm, stolem pro stolní tenis, malými záhonky. Prostor jako stvořený pro změnu podle fantazie a tvořivosti žáků.

Školní družina

Program družinových aktivit budou mít letos na starosti dva vychovatelé. Pro druhé oddělení jsme upravili prostor bývalé knihovny, posléze kabinetu. Tato místnost očekává rekonstrukci,
do které se vrhneme v příštím školním roce.