A K T U A L I T Y

Pořád se něco děje

Vánoční besídka v MŠ

Srdečně Vás zveme na vánoční besídku, která se v naší MŠ uskuteční v úterý 10.12.2019 od 15:30 hodin.

Těšíme se na Vás, kolektiv MŠ.

Vánoční Brno (MŠ)

Ve čtvrtek 12.12.2019 pojedeme s předškoláky do Brna. Tato návštěva proběhne v dopoledních hodinách. Dětem dejte pouze teplé oblečení, o vše ostatní se postaráme.

Seznam předškoláků je na nástěnce v MŠ.

Čtvrtá lekce ESS proběhne v úterý 17.12.2019

Doba: začátek v 16:15 hod. - konec cca 17:15 hod.
Místo:
třída Krtečci
S sebou: desky na úkoly

Prosíme o Vaši spolupráci:
- vypnuté mobilní telefony
- nekomunikovat s ostatními rodiči (narušování)
- bedlivě pozorovat své dítě při činnostech a být mu nápomocný
- dohlížet na domácí úkoly
- lekcí se účastní pouze jeden rodinný člen

Rozsvěcování vánočního stromu

V pátek 20.12.2019 proběhne v naší obci rozsvěcování vánočního stromu. I v letošním roce společně se žáky ze ZŠ na této události vystoupíme.

Začátek akce je plánovaný na 17:00 hodinu. Další informace včas upřesníme.

noční dílničky v základní škole

Vážení rodiče, prarodiče! Zveme vás srdečně na vánoční tvoření do školy ve středu 4. 12. od 15.30 hodin do 17.00 hodin. Spolu se svými potomky si můžete vyrobit vánoční dekoraci.

Nabízíme celkem 7 dílniček, ve kterých se zhruba v polovině času vystřídáme. Počet míst na jednotlivých dílničkách je omezen materiálem a kapacitou do počtu 15 dospělých s dětmi. Máme také prosbu, aby každý navštívil maximálně dvě dílničky.  V přiloženém letáku se můžete seznámit s nabídkou, pro lepší orientaci vám ve středu nachystáme u vchodu ŠD tabuli a otevřeme v 15.15, abyste se mohli rozejít na dílničky včas.

Den otevřených dveří a konzultace pro rodiče v ZŠ

Zveme srdečně rodiče žáků základní školy na návštěvu školy ve čtvrtek 14. 11. 2019 od 15.00 hodin. Budou zde probíhat konzultace k prospěchu a chování žáků, setkáme se ve školní jídelně u drobného pohoštění nad knihami a hrami.

Těšíme se na viděnou.  Kolektiv ZŠ

Vyjádření ke stávce

Vážení rodiče, zveřejňujeme zde postoj zaměstnanců školy ke stávce pracovníků školství.

HURÁ DO ŠKOLY S RÁDIEM PETROV

Dnes dopoledne navštívily žáky 1.ročníku reportérky z Rádia Petrov. Společně jsme si zahráli na rádio - dali jsme mu název Rádio Škola. Pořad bude uvádět Rádio Petrov dne odpoledne a také během víkendu. Záznam najdete také na webu a Facebooku rádia. Děti byly moc šikovné!!!

INFORMACE MŠ - FOTOGRAFIE

Ve školním roce 2019/2020 si můžete prohlédnout fotografie Vašich dětí na našem novém školním webu, ale vzhledem k Vašemu zájmu budeme i nadále dávat fotografie Vašich dětí na stránky: https://moutnice.rajce.idnes.cz/.

Přihlašovací údaje si můžete vyzvednout ve třídě (Krtečci, Berušky) Vašeho dítěte.

Informativní schůzka v ZŠ

V úterý 17. 9. v 16.00 připravujeme pro rodiče žáků ZŠ plenární schůzku. Předáme kompletní informace k organizaci školního roku, školnímu řádu atd. Účast je vhodná a potřebná.  

Organizace ŠD                                                                                                                  

v odkazu DRUŽINA najdete přesné informace ze školního řádu ŠD - kdy je družina otevřená, kdy končí, jak dítě odvádět - v kolik hodin. Prosím, otevřete si odkaz družina a hledejte dokument Řád školní družiny.

Hledáte odpovědi na další dnešní dotazy? Zde jsou:

Kdy se otevírá škola?     Budova školy se otevírá v 7.40 hodin. Do té doby není ve škole zajišťován dozor.

Mohou děti chodit do školy dříve?   Mohou, ale musí se přihlásit do ranní družiny a přijít nejpozději do 7.20.

Může dítě "počkat" na kroužek ve školní družině?    Ano, ale vyplní si přihlášku do ŠD. Pokud se jedná o jeden den, bude úplata odpuštěna, v případě více dní ( 2, 3) bude krácena na 70 Kč.

Když děti čekají na odpolední vyučování, musí být zapsány v ŠD?   Nemusí, automaticky jsou v družině, kde je zajištěn dozor.

Které kroužky jsou placené a které ne?   V zásadě jsou placené ty kroužky, na které škola nezískává žádnou dotaci a musí platit materiál či jiné výdaje a také mzdu vedoucích. Zdarma tedy jsou: čtenářský, logika, doučování. Sportovní - úplata snížena na 200,- Kč. Ostatní - 500,-  Kč, o snížení v případě více sourozenců v kroužku lze rozhodnout na základě žádosti. Ostatní kroužky - pro jiné subjekty - jazyková škola, hudební škola Meluzín - si stanoví ceny samy.

Doučování - mladší = 2. + 3. třída; starší = 4. + 5. třída.

Jaké hygienické potřeby máme donést?   Budeme rádi, když do školy donesete balík toaletních papírů (4 ks) a dva balíky papírových kapesníčků.

Bude výuka hudební školy Meluzín?   Ano, informativní schůzka proběhne v pátek   6. 9. v 15.30.

Zahájení školního roku

Vážení rodiče, posíláme informace o zahájení školního roku. Sejdeme se v pondělí 2. 9. 2019 v 8.00 na školním dvoře, kde proběhne slavnostní zahájení. Následně se přesuneme do tříd, kde budou mít děti seznámení s učiteli, rozvrhem a dostanou učebnice. První den ukončíme v 9.00, výuka ani obědy a ŠD se nekonají.

V úterý a ve středu bude probíhat výuka pouze do 11.40, následuje oběd. Odpolední družina je zajištěna do 16.30. Ve čtvrtek a v pátek již bude výuka i družina fungovat podle rozvrhu.

Změna telefonních čísel

Během prázdnin se škola připravuje na nový školní rok. Vyměnili jsme pevnou linku za mobilní telefony.

Zde jsou nové kontakty:

Základní škola, ředitelka: +420 602 560 815

Mateřská škola, vedoucí učitelka: +420 602 578 436

Školní družina, vedoucí vychovatelka: +420 602 578 629

Školní jídelna, vedoucí stravování: +420 602 180 134

Chystáme nové učebny

V základní škole je třeba připravit další učebnu pro jednu ze tříd - v místnosti bývalé tělocvičny se chystá učebna 2. ročníku. Můžete se těšit.