Škola v přírodě - PONDĚLÍ

24.06.2024

Tajemství Velikončního ostrova

Dorazili jsme na ostrovy v Tichém oceánu, ale po mořských katastrofách nám zůstal jediný, ten Velikonoční. Na něm se teď bude 5 klanů snažit přežít.. už teď víme, že bez spolupráce a vzájemné pomoci se to těžko podaří.

Jak už víte, ocitli jsme se na ostrově! A právě z něho přinášíme první zprávy. Rozhodli jsme se ostrov důkladně prozkoumat a objevit všechny jeho krásy - pokud tady teda nějaké jsou! Rozdělili jsme se do 5 klanů a vydali se za dobrodružsvím. Nejprve jsme našli staré plány ostrava a snad to byly i původní malby ze sopečných jeskyní .. podle nich jsme se pokusili sestavit příběh ostrova, ale každý klan ho viděl poněkud jinak - nevíme tedy, který je ten správný a musíme jít zkoumat a hledat dál!

Při průzkumu jsme objevili spoustu zajímavých věcí - kromě původního obyvatele ostrova - fregatky, jsme objevili ještě obrovské hřiště, ohniště, průlezky a tyče ke šplhání a dokonce i vodu - čistou průzračnou vodu. Toto všechno nás přesvědčilo, že to tady nebude tak hrozné, že to vlastně bude asi docela dobré místo k bydlení, alespoň tedy na několik dní...