Výstava Recyklohraní

13.03.2024

Ve čtvrtek 7. března 2024 proběhla v prostorách jídelny základní školy Moutnice již tradiční výstava projektu Recyklohraní. Děti z odpadového materiálu vyrábí nejrůznější objekty už řadu let. Snažíme se děti směřovat k jednomu až dvěma hlavním tématům a další výrobky vychází ze spontánní inspirace dětí.

Pro letošní rok jsme zvolili téma cestování. Děti ze staršího oddělení školní družiny se vrhly do výroby vesmíru, planet, raket i raketoplánů, ale i neznámých mimozemských objektů. Děti z mladší družiny vyrobily několik mimozemšťanů, ale věnovaly se spíše cestování pod povrch země. Poznávaly a poté samy tvořily jednotlivé vrstvy zemské kůry skryté našim očím pod povrchem. Děti také cestovaly i po Evropě, a tak vznikly vyvedené repliky Eiffelovy věže či Šikmé věže v Pise.

Navštívili jsme severní pól s Eskymáky, prozkoumali jejich iglú a na jižním pólu se setkali s tučňáky. Na cestování v takovém velkém počtu dětí bylo zapotřebí vyrobit si vhodné dopravní prostředky, zbudovat dostatečně velký parkovací dům a pochopitelně i benzinovou stanici. Výlet jsme si udělali také do světa fantazie, a tak vznikaly fantastické hrady, zámky, ale i továrna na čokoládu Williho Wonky.

Nejmenší děti vyráběly to, co jim bylo nejbližší. Chlapci garáže a hasičské zbrojnice, děvčata domečky pro panenky, psí boudy vybavené jako luxusní byty.

Děti nás stále překvapují svými nápady. Věříme, že nejen nás, ale i návštěvníky výstavy přesvědčily o své bezbřehé fantazii a představivosti. Pevně věříme, že jim nadšení z práce s odpadovým materiálem vydrží i do dalšího roku a my všichni se tak budeme moci těšit na další zajímavou výstavu.