Divadlo Radost Brno - Říše džungle - Mauglí

09.11.2022

Žáci prvního, druhého a třetího ročníku navštívili divadelní předsavení v divadle Radost v Brně - Říše džungle - Mauglí.
Děti se rázem ocitli ve fascinujícím světě říše džungle, kde mají všechna zvířata své místo a poslání.
Vlci, kteří se ujmou osamělého, maličkého člověčího mláděte Mauglího, o jehož život usiluje nenávistný lidožrout tygr Šerchán, ctí zákony přírody i smečky. Vlčí matka Rákša s naprostou samozřejmostí přijme Mauglího mezi svá vlastní vlčata a ten se rázem stane jejich bratrem. Přijetí Mauglího do smečky významně ovlivní dva přímluvci - medvěd Balů (učitel zákona džungle) a panter Baghíra. Z obou se stanou jeho vychovatelé a přátelé. Mauglí se naučí řeč zvířat, přijme za své heslo: "Jsme jedné krve ty i já" a cítí se být součástí vlčí smečky. Poznává ale, že to není tak jednoduché, setkává se i s významným nedorozuměním mezi sebou a zvířecí komunitou, ovlivněnou mstivým Šerchánem. Postupně poznává, že v džungli nemůže zůstat natrvalo a že se bude muset pokusit žít s lidmi. Ani to však nebude jednoduché!

Na jevišti se střídaly loutky, tanec, muzikál, ale i pohybové divadlo s artistickými prvky. Velmi dynamické a sugestivní představení umožnilo nejn malým divákům najít v tématu sami sebe a porouzmět i světu kolem nás. Přestavení se nám všem moc líbilo.